Blomberg KND 9861 XA+++

Klimatická třída
    SN-T
    Provedení
    kombinované

Blomberg KND 9861 XA+++ kombinovaná chladnička s mrazákem o celkovém hrubém objemu 475 litrů v nerezovém provedení. Má displej a DUAL NO FROST. Čistý objem chladničky je 312 litrů. Výrobník ledových kostek Twist&Serve. Chladnička má chromovaný držák na láhve, crisper zásuvky na zeleninu 0-3°C super fresh zóna, 3 skleněné police. Vnitřní prostor je osvětlen LED osvětlením. Chladnička má automatické odmrazování. Vnitřní Antibacteriální ochrana hygION. Antibacteriální mádla. HYGAIR - ionizace vzduchu uvnitř chladničky. Objem mrazáku je 125 litrů. Mrazák dokáže zmrazit 6 kg potravin za 24 hodin. Vnitřní prostor mrazáku nabídne 3 zásuvky. Dokáže vydržet bez proudu až 24 hodin. Tato kombinovaná chladnička s mrazničkou BLOMBERG KND9861XA+++ se nachází ve velmi úsporné energetické třídě A+++ s roční spotřebou energie 204,4 kWh. Rozměry (VxŠxH) 191 x 70 x 68 cm.

2zákazníci nedoporučují produkt

• - no frost
      • - oděleně nastavitelná teplota
      • - hlučnost
      • - poruchovost
      • - krátká životnost

Před 4,5 lety jsem zakoupil předchůce této lednice
      KND 9561 XA+++ která mě velmi zklamala. Od začátku byla lednice velmi hlučná, po dvou letech(v záruce) vyměněná kompletně elektronika, display, ventilátor. Začla se objevovat rez na chromovaných mřížkách ve dveřních přihrádkách.
      Poslední měsíc v lednici velmi hlasitě praskalo, až přestala fungovat. Oprava je nerentabilní, zakoupil jsem novou lednici.
      Jsem velmi zklamán tímto výrobkem s udávanou Německou kvalitou, která je ale Turecká(i kompresor).

• -velký objem jak lednice, tak i mrazáku
      • - nastavení teplot samostatně pro lednici i mrazák
      • - za 3 roky se 2-krát porouchala elektronika
      • - a ještě navíc se objevila 3. závada - rachotí tak jako když mají u sousedů zapnutou vrtačku

Nedoporučuji, v tomto případě německá kvalita sklamala, při prodloužené záruce 4 roky ve třech letech 3 opravy je strašné.
      za tu cenu bych očekávala kvalitní produkt.

• krásný vzhled
      • dual no frost
      • nízká spotřeba
      • velký prostor
      • téměř bezúdržbová
      • nic, snad jen dvířka od mrazáku - nedovírají se samy

Tuto chladničku máme 1 rok a jsme s ním naprosto spokojeni! Je velmi prostorná ( rozměry š70xh68), což byl jeden z hlavních důvodů. Bez problémů jdou dovnitř uložit k běžnému obsahu 2 větší hrnce, nebo plech s moučníkem, pekáč… Naprosto skvělý je DUAL NO FROST čímž odpadá nepříjemné odmrazování jak lednice, tak i mrazáku. Velmi praktické jsou všechny police skleněné. Nulová zóna udrží déle čerstvé sýry, máslo, zeleninu atd. Skvěle funguje také ionizace vzduchu – nejsou uvnitř cítit pachy. Příjemné je LED osvětlení, v létě též výrobník ledu. Původně jsem měla v plánu koupit některý model Bosch ( s touto značkou mám výborné zkušenosti ), pak jsem ale viděla v jednom kamenném obchodě tuto úžasně prostornou a skvěle provedenou lednici. Dle informací, které jsem získala o této značce se jedná o tradiční a kvalitní německou značku, dle odborníků plně srovnatelnou se značkou Bosch. A bylo rozhodnuto. Jednoznačně doporučuji!

• - hledali jsme prostornou chladničku s větším mrazákem
      • - důležitá pro nás byla nízká spotřeba
      • - jak chladnička, tak i mrazák má no frost
      • - prodloužená záruka
      • - někomu se zdá být malinko hlučnější, avšak ve srovnání s ostatními chladničkami nám pocitově přijde hlučnost běžná (ono asi i záleží v jak velkém prostoru ji máte)

Chladničku jsme zakoupili cca před půl rokem. Jsme s ní maximálně spokojeni. Je prostorná, což jsme potřebovali a má nízkou spotřebu el. energie. Výborně se nám osvědčila nulová zóna (zakoupená zelenina a pod. v lednici vydrží opravdu mnohem déle čerstvá). Stejně tak zásadní je i DUAL no frost, protože tím se tato lednice stává prakticky bezúdržbovou. Za zmínku jistě stojí i povrchová úprava proti otiskům prstů. Výhodou je i možnost volby ekonomického provozu (když jste přes den v práci a do lednice nechodíte, tak si můžete zvolit program, který opět šetří energii). Osvědčilo se nám i zavírání dveří (někdy se může stát, že chladničku nedovřete, což se Vám u této chladničky nestane, dovírá se sama) Při koupi chladničky jsme se nechali ovlivnit i výsledky testů (Stiftung Warentest), protože přeci jen je to již větší investice, takže jsme očekávali k tomu úměrnou kvalitu a životnost produktu. Lednici jsme kupovali přes ExaSoft Holding a.s. a byli jsme s nimi velmi spokojení. Uvidíme v následujících letech, zda to byla správná volba ;-)

• Vynikající objem, super dílenské zpracování, dokonce police ve dveřích má skleněné
      • Pozor na Ehopy ObchodCR, Mader, Ergocom a Moje-miminko.cz lednice od nich nepocházejí z oficiálního dovozu takže vám je nikdo v ČR neopraví a není na ně 4-letá záruka

Designově velmi povedená, hodně podobná Liebheru, ale za poloviční cenu