Siemens KG 39EBI41

• není tak tichá jak se zde uvádí
    • povrch se snadno maže a vše je na ledničce vidět
    • nemá samodovírání
    • menší mrazák

Lednici jsem vybíral co možná nejtišší - jsme na tiché vesnici, obývák spojený s kuchyní. V elektrech nám byla doporučena do 20k tato jako ta nejtišší, zde v recenzích popisována jako naprosto neslyšitelná. Realita je ale lehce jiná. Lednice je opravdu tichá - není nijak výrazně slyšet kompresor ani ventilátor rozvádějící vzduch - rozhodně ale nemusím jít k lednici abych slyšel jestli je zapnutá, pořád tam mírnu "brum" je. Pokud je kompresor zapnutý, z jednice se ozývá takové nepatrné pískání, něco jako cvrkot cvrčků, což je v úplně tiché místnosti rušivé. Zavolali jsme si na to pro jistotu technika, který naměřil výrazně pod 30dBa a řekl, že toto pískání ve vyrovnávání tlaku/teplot kompresoru a samotná jednice se krásně tichá. Uznal, že toto může být v našem případě rušivé, ale žádnou závadou to není a že toto dělá většina lednic...

Byl trochu boj tuto lednici objednat, 2 eshopy uvádějící ji jako skladem jí nakonec vůbec neměly. Zbytek tou dobou akorát zdražoval na 22k, ještě že nás zachránila všemi nenáviděná Alza s hezkou cenou a dostupností do druhého dne.
    Aktuálně platí na stránkách Siemens vrácení peněz za 3 roky provozu - zde 2013Kč, takže výsledná cena lednice 17k je super.

Lednici si necháváme, na to pískání si už pomalu zvykáme... A tahat 100kg lednicí zpátky do auta už se vážně nechci :)

Způsob umístění
dole
Super mrazení
Mrazicí kapacita
14 kg/24 hod

Siemens KG39EBI41, Kombinovaná chladnička s mrazničkou coolEfficiency v nejúspornější energetické třídě A+++ s technologií lowFrost a super tichým chodem.

Chladicí přístroje ve třídě A+++ jsou vysoce efektivní

Méně námrazy a rychlejší odmrazování díky technologii lowFrost.

Ovoce a zelenina zůstanou déle čerstvé v přihrádce crisperBox díky regulaci vlhkosti. flexShelf je praktická přihrádka, kterou je možné jednoduše sklopit, když potřebujete více prostoru.

Technické parametry:

Objem brutto 347 l

Objem brutto - chladící prostor 252 l

Na základě výsledků normalizované zkoušky trvající 24 hodin. Skutečná spotřeba energie závisí na způsobu použití a umístění spotřebiče.

Deklarované spotřeby energie se dosáhne, pokud jsou použity vymezovací úchytky. Spotřebič bez těchto úchytek je plně funkční, ale má o něco vyšší spotřebu elektrické energie. Hloubka spotřebiče s úchytkami je větší asi o 3,5 cm.

Chladicí přístroje ve třídě A+++ jsou vysoce efektivní Video Link

Méně námrazy a rychlejší odmrazování díky technologii lowFrost. Video Link

Teplota uvnitř přihrádky coolBox je o 2-3°C nižší než je nastavená v chladničce - uchová maso a ryby až 2x déle čerstvé. Video Link

Ovoce a zelenina zůstanou déle čerstvé v přihrádce crisperBox díky regulaci vlhkosti. Video Link flexShelf je praktická přihrádka, kterou je možné jednoduše sklopit, když potřebujete více prostoru. Video Link

Více informací o produktu

Provedení a spotřeba

• třída spotřeby energie: A+++
  • spotřeba energie: 156 kWh/rok
  • užitný objem celkem: 337 l
  • hlučnost: 34 dB(A) re 1 pW

Design nerez s povrchem antiFingerPrint vertikální madlo

LED osvětlení v chladící částí

Vnitřní prostor dekorován kovovými prvky

Komfort a bezpečnost elektronická regulace teploty oddělená regulace teploty pro chladící a mrazící část akustický varovný signál při otevřených dveřích chladničky optický a akustický varovný signál při zvýšené teplotě ve vnitřním prostoru mrazničky s memory funkcí možnost nastavení funkce Holiday funkce superchlazení funkce supermrazení automatické odtávání v chladicí části

Chladicí prostor chladicí prostor: 249 l dynamické chlazení díky vnitřnímu ventilátoru airFreshFilter počet odkládacích ploch z bezpečnostního skla: 5, z toho výškově nastavitelných: 2, 3 x EasyAccess Shelf, výsuvná plocha flexShelf - variabilní přihrádka pro skladování lahví či drobných potravin 4 přihrádky ve dveřích: 1 velká přihrádka, 1 výškově nastavitelná easyLift, přihrádka na máslo/sýry

Freshness System coolBox - přihrádka na skladování masa a drůbeže - uchová potraviny až 2x déle čerstvé! crisperBox - zásobník na ovoce a zeleninu s regulací vlhkosti - uchová ovoce a zeleninu opravdu čerstvé! flexibilní vnitřní přihrádka DividerBox v CrisperBoxu

Mrazicí prostor objem mrazící části ****: 88 l systém lowFrost - zabraňuje tvorbě námrazy a usnadňuje proces odmrazování

• mrazicí kapacita: 14 kg za 24 hod.
  • doba skladování při poruše: 35 hod.

variabilní mrazicí prostor VarioZone - vyjímatelné poličky z bezpečnostního skla pro extra prostor 3 x transparentní mrazicí box, z toho 1 bigBox kalendář zmrazených potravin   závěs dveří vpravo, volitelný výškově nastavitelné nožičky vpředu, kolečka vzadu transportní úchyty odtok odtáté vody

• příkon: 90 W

• Úsporný provoz
    • Tichý chod
    • Velikost
    • Elegantní vzhled
    • Praktické vnitřní uspořádání z různými zónami

Vybrali jsme lednici A+++ low frost (nikoliv no frost) kvůli delší akumulační době při případném výpadku elektřiny. Lednice je elegantní, v kombinaci nerezových dvířek a šedě lakovaných boků. Nejsme nijak extrémně nároční na vnitřní uspořádání, takže v tomto ohledu jsme naprosto spokojeni - lednice poskytuje dostatek stavitelných polic, přihrádek a různých boxů (chybí mi snad jenom nějaký menší uzavřený na sýry). Je velmi tichá, při běžném okolním hluku domácnosti téměř neslyšná, po každém zavření dvířek chvíli lehounce vrní vnitřní ventilátor. Měla by být i úsporná, což jsem zatím nijak neověřoval. Volba padla na německou značku kvůli kvalitě (i když montovaná je myslím v Turecku), BOSCH vyrábí úplně stejné lednice pouze se svojí nálepkou. Koupena byla v akci a ještě jsme dostali sluchátka SONY v ceně asi 3500,- Kč, takže koupě byla výhodná. Snad se časem ukáže i provozní spolehlivost...

• , zakoupeno v KASA.cz

• nemá samodovírání
    • menší mrazák

• , zakoupeno v elektro-ELPOS.cz

• poměr cena/výkon

Po každém otevření/zavření dveří chladničky se na cca minutu zapne vnitřní ventilátor, který je po tu dobu trochu slyšet. Kompresor samozřejmě je také slyšitelný, ale není to žádný hluk. Jiné chladničky/mrazničky jsou více hlučné. Měli jsme Liebherr a ta byla trochu hlučnější. O mrazáku ani nemluvě...
    V zásuvce na maso "nemrzne", ale je v ní stabilnější teplota. Při nastavené teplotě 4 stupně je nahoře cca 9, v zásuvce na maso cca 3, nad ní 4. Signalizační "nálepka" píše "OK", což značí 4 stupně a méně.
    Dveře nemají automatické dovírání, ale to je jen otázka zvyku. Celkově: za ty peníze SUPER!

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• tichá
    • velmi nízká spotřeba
    • velký prostor ledničky
    • hezký design
    • zvláštní box na zeleninu
    • zvláštní box na maso
    • menší mraznička
    • vyšší cena

Vybrala jsem si ji hlavně kvůli velmi tichému provozu, velkému chladícímu prostoru a designu. V těchto všech parametrech naprosto splnila má očekávání. Doporučila bych.

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• tíchá

Spokojenost...

• Design, provedení, minimální hlučnost
    • Vyrobeno v Turecku, malé rozpětí teplot(nemoc všech moderních lednic–proč?)

Hledal jsem supertichou lednici, rozhodl jsem se podle první(a tenkrát jedniné) recenze. Je opravdu tichá a díky *** se nespíná tak často. Musím se nahnout ke kompresoru když ho chci slyšet. Vyzdvihnout ale musím provedení. Display a volič teploty schovaný za dvířky je super, ale z venku i zevnitř vypadá ta lednice opravdu hodně dobře. Svislé madlo je z broušeného opravdu kovu–to už se jen tak nevidí.

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• Nejúspornější třída
    • Supertichá
    • Vysoký mrazicí výkon,plný mrazák byl po zapnutí na -18 v cuku letu
    • Dlouhá akumulační doba
    • Snad jen menší variabilita polic

Potřeboval jsem chladničku max.65 cm hlubokou,aby nevyčnívala z linky.Tím pádem se mi poněkud zúžil výběr.Po čtrnácti dnech zatím velká spokojenost.Někdy musím položit ucho na dveře,zda vůbec běží - zkrátka šepot květin.Před touto lednicí jsme měli Gorenje NRK 63371,kterou dodnes považuji z vrchol elegance a využití vnitřního prostoru.Bohužel po šesti letech únik chladiva do izolace.Po negativních zkušenostech jsem už nechtěl display na dveřích.Siemens je uvnitř menší díky silnější izolaci(daň A+++).Těch 30 litrů objemu chladničky je docela znát.
    A mimochodem Siemens a Bosch jsou totožné,liší se jen logem.Tato je identická s Boschem KGE39BI41.

• tichá
    • spotřeba, funkce apod.
    • design

Koupil jsem si do bytu 1+kk lednici BEKO, která měla inzerováno 42dB a hodnocena jako produkt roku 2014. Nemohl jsem vůbec spát, mobilem jsem naměřil hluk 44dB a byla sepnutá prakticky neustále, pro mě nepoužitelná. U této lednice Siemens jsem po prvním zapnutí naměřil 33dB a byla o poznání tišší. Po několika hodinách klesla na 26dB a zní to jako kdyby se venku prohánělo listí. Absolutně super, ovšem většinu času je úplně vypnutá a nedělá vůbec žádný hluk. Jsem naprosto spokojen. Prostor asi nevyužiju a nejspíše ani všechny funkce, ale co se týče hluku, splnila moje očekávání.