Bosch KGE 36AL42

• Dobře fungující systém na udržení čerstvosti zeleniny a ovoce
    • Chladí výborně
    • Pěkný design
    • O dost vyšší hlučnost než jsem očekával

Jedním z hlavních kritérií pro koupi byla deklarovaná nízká hlučnost do 38 dB což při běžícím kompresoru rozhodně neodpovídá. Hlučnost se sice s přibývajícími dny v provozu lehce snižuje, ale lednička je při běžícím kompresoru stále hlučná. Musel jsem ručně trochu "odehnout" plastouvou misku na vodu na kompresou, protože prostě drnčela. Lednička je zatím chvílemi hlučnější než moje původní 11 let stará lednička Zannussi. Zvažuju reklamaci z tohoto důvodu.
    Jinak nemám co vytknout.

dole
Super mrazení
Mrazicí kapacita
14 kg/24 hod

Kombinovaná chladnička Bosch KGE36AL42 InoxLook v energetické třídě A+++ s přihrádkou ChillerBox: uchová maso a ryby až 2x déle čerstvé. Rozkládací polička FlexShelf zajistí více prostoru, kdykoliv když je třeba. Ovoce a zelenina zůstane déle čerstvá díky regulaci vlhkosti v přihrádce CrisperBox. Chladnička Bosch KGE36AL42 s technologií LowFrost - méně časté odmrazování díky pomalejší tvorbě námrazy. Šetří Váš čas a elektrickou energii. S LED osvětlení je vnitřní prostor rovnoměrně osvětlen, bez oslnění.

Provedení a spotřeba

• třída spotřeby energie: A+++
  • spotřeba energie: 149 kWh/rok
  • užitný objem celkem: 304 l
  • hlučnost: 38 dB(A) re 1 pW

Design

InoxLook vertikální madlo

LED osvětlení v chladící částí

Vnitřní prostor dekorován kovovými prvky

Komfort a bezpečnost elekronická regulace teploty oddělená regulace teploty pro chladící a mrazící část akustický varovný signál při otevřených dveřích chladničky optický a akustický varovný signál při zvýšené teplotě ve vnitřním prostoru mrazničky s memory funkcí možnost nastavení funkce Holiday funkce superchlazení funkce supermrazení automatické odtávání v chladicí části

Chladicí prostor chladicí prostor: 215 l dynamické chlazení díky vnitřnímu ventilátoru

AirFreshFilter počet odkládacích ploch z bezpečnostního skla: 4, z toho výškově nastavitelných: 2, 3 x EasyAccess Shelf, výsuvná plocha speciální držák na láhve 3 přihrádky ve dveřích: 1 velká přihrádka, 1 výškově nastavitelná EasyLift, přihrádka na máslo/sýry flexibilní vnitřní přihrádka DividerBox v CrisperBoxu

Freshness System

ChillerBox - přihrádka na skladování masa a drůbeže - uchová potraviny až 2x déle čerstvé!

CrisperBox - zásobník na zeleninu s regulací vlhkosti - uchová ovoce a zeleninu opravdu čerstvé!

Mrazicí prostor objem mrazící části ****: 89 l

LowFrost

• mrazicí kapacita: 14 kg za 24 hod.
  • doba skladování při poruše: 35 hod.

variabilní mrazicí prostor VarioZone - vyjímatelné poličky z bezpečnostního skla pro extra prostor 3 x transparentní mrazicí box, z toho 1 BigBox kalendář zmrazených potravin

Rozměry rozměry spotřebiče ( V x Š x H): 186 x 60 x 65 cm

Technické informace závěs dveří vpravo, volitelný výškově nastavitelné nožičky vpředu, kolečka vzadu transportní úchyty odtok odtáté vody

• příkon: 160 W
  • napětí: 220 - 240 V
  • klimatická třída: SN-T

Příslušenství 2 x chladicí akumulátor, 1 x zásobník na vejce, 1 x miska na led

Specifika

Objem brutto 312 l

Objem brutto - chladící prostor 217 l

Na základě výsledků normalizované zkoušky trvající 24 hodin. Skutečná spotřeba energie závisí na způsobu použití a umístění spotřebiče.

Deklarované spotřeby energie se dosáhne, pokud jsou použity vymezovací úchytky. Spotřebič bez těchto úchytek je plně funkční, ale má o něco vyšší spotřebu elektrické energie. Hloubka spotřebiče s úchytkami je větší asi o 3,5 cm.

• , zakoupeno v DNO elektro

Jinak nemám co vytknout.

• tichý chod, přehlednost včetně osvětlení

• líbí se mi
  • , zakoupeno v MALL.CZ

Se značkou Bosch mám své dobré zkušenosti již z dřívější doby. Pračka mi dobře slouží už více než 25 let

• , zakoupeno v ELEKTROCB.CZ

• úsporná, tichá, uvnitř dobře uspořádaná

lednici jsem viděla u známých, oceňuji úspornost a dobrou vnitřní uspořádanost, zatím jsem spokojená

• , zakoupeno v Obchody24.cz

Dobry

• , zakoupeno v pracka-mycka-chladnicka.cz

• Pěkně provedená
    • Dobré osvětlení
    • Výborná cena za energetickou třídu A+++
    • Chybějící návod na prohození otvírání dveří, ale člověk co něco už namontoval, si s tím poradí

Celkově menší lednice (dají se pořídi prostornější), ale s velmi šikovným uspořádáním. Cena a energetická třída je asi jedna z nejlepších na trhu.

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• - Kvalitní zpracování, nízká spotřeba.

Hledali jsme náhradu za 15 let starou dvoukompresorovou Gorenje, kterou jsme přeložili do výslužby na jiné místo, za celou dobu s ní nebyl žádný problém. Snad bude nová Bosch stejně spolehlivá, ale to ukáže až čas. Zatím po týdnu provozu bez problémů, jen je proti Gorenje trochu hlučnější, ale to je subjektivní a záleží na tom s čím to kdo srovnává. Rozhodně ale hlučná není, jak někteří v recenzích uvádějí. Tuto lednici jsme vybírali jako kompromis mezi kvalitou a cenou, zatím spokojenost.

• , zakoupeno v SlevyElektro.cz

• Zkušenost se stejnou, již dříve zakoupenou. Spotřeba. Možnost na displeji nastavit zvlašt teplotu jak v chladničce, tak v mrazáku.

Doporučuji.